1338
121845

A Picasso earthen ware plaque, "Femme au chapeau fleuri", Madoura, Vallauris, France 1964.

Lähtöhinta
50 000 - 75 000 SEK
4 360 - 6 540 EUR
4 560 - 6 840 USD
Vasarahinta
130 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Lergods, reliefdekor av kvinnoansikte i svart. Signerad 97/100 och stämplad MADOURA PLEIN FEU EMPREINTE ORIGINALE DE PICASSO. Längd 33, bredd 25,5 cm.

Nagg.

Täydennyslista

Proveniens: Carl-Axel Valén, Stockholm.

Alkuperä - Provenienssi

Carl-Axel Valén, Stockholm.

Kirjallisuus

Alain Ramié, "Picasso, Catalogue de l'oevre céramique édité 1947-1971", Galerie Madoura 1988, modellen avbildad sid 260, nr 521.

Muut tiedot

Modellen utförd i 100 exemplar.