1346
127475

Four Pablo Picasso earthen ware plaques, Madoura, Vallauris, France 1971.

Lähtöhinta
10 000 - 15 000 SEK
872 - 1 310 EUR
912 - 1 370 USD
Vasarahinta
13 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

"Losange au danseur et à la biche" J.162 65/500, "Losange au visage" J.167 55/500, "Petit carré au visage" J.171 103/500 och "Petit carré au soleil" J.169 118/500. Lergods, reliefdekor av figurmotiv och ansikten. Stämplade MADOURA PLEIN FEU POINCON ORIGINAL DE PICASSO. 15 x 15 cm. (4)

En med litet hörnnagg, en med lagning.

Täydennyslista

Proveniens: Carl-Axel Valén, Stockholm.

Alkuperä - Provenienssi

Carl-Axel Valén, Stockholm.

Kirjallisuus

Alain Ramié, "Picasso, Catalogue de lóevre céramique édité 1947-1971", Galerie Madoura 1988, modellerna avbildade sid 295, 298 och 299, bilderna 620, 627, 631 och 633.