Förgylld brons. Räfflade kolonnskaft på rund välvd fotplatta. Reliefdekor av palmetter, blom- och fruktgirlander. Höjd 35,5 cm.
Ljusmanschetterna med obetydliga bucklor, en ljusmanschett med liten lagning. (2)
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui