Stilleben
Signerad A. Munthe Norstedt och daterad 1889. Pannå 36 x 31,5 cm.
Enligt uppgift a tergo tidigare i Edward Cederlunds konstsamlingar.
"VI. Internationale Kunstausstellung zu München", 1892.