152A
162671

Bruno Liljefors

(Ruotsi, 1860-1939)
Lähtöhinta
150 000 - 175 000 SEK
13 600 - 15 800 EUR
14 400 - 16 700 USD
Vasarahinta
150 000 SEK
Bruno Liljefors
(Ruotsi, 1860-1939)

"Gula näckrosor"

Signerad Bruno Liljefors och daterad 1919. Duk 65 x 90 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Tidigare i Fru Signe Liljefors samlingar.