184
138939

Paul Fischer

(Tanska, 1860-1934)
Lähtöhinta
125 000 - 150 000 SEK
10 900 - 13 100 EUR
11 400 - 13 700 USD
Vasarahinta
125 000 SEK
Paul Fischer
(Tanska, 1860-1934)

"Ung dame med paraply (Olga Wischman)"

Signerad Paul Fischer och daterad 21 april 1892. Duk 65,5 x 29 cm.

Kirjallisuus

Helge Carlsen, "Paul Fischer", avbildad sid 101.