480
153615

TESERVIS, 3 delar, av Anton Michelsen, Köpenhamn 1885.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
525 - 700 EUR
553 - 737 USD
Vasarahinta
16 000 SEK

Delvis förgyllda. Kinesiserande dekor. På locken fo-hundar. I orginalschatull.

Alkuperä - Provenienssi

Lysningspresent från Drottning Louise af Danmark till Ingeborg Eketrä.