57
291821

Torsten Jovinge

(Ruotsi, 1898-1936)
Lähtöhinta
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Torsten Jovinge
(Ruotsi, 1898-1936)

"L'Annoueiade"

Signed Torsten Jovinge and dated 1926 on verso. Panel 37.5 x 46 cm.

Pannå bär slitage längs kanterna och smärre märken. Smärre retusch i högre kant. Nyligen rengjord av professionell konservator.

Alkuperä - Provenienssi

The artists family.