Julian Wolkenstein

(Australia, Syntymävuosi 1972)
Julian Wolkenstein

JULIAN WOLKENSTEIN,

60 x 45 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Utgiven av LUMAS.

Genom åren har LUMAS bidragit till att göra samtida fotografisk konst tillgänglig för en bredare publik av konstentusiaster och unga samlare, såväl online som i över 40 gallerier runt om i världen. Fler än
1 800 verk av 200 etablerade konstnärer och nya talanger ger en bred inblick i en värld av samtida konst och design. Konstverken är tillgängliga i signerade och begränsade utgåvor, vanligtvis i upplagor om 75-150 ex.

Genom ett nära och ständigt pågående samarbete med sina konstnärer och framträdande produktionspartners, innehar LUMAS en unik position inom sitt område. LUMAS producerar inte bara konst i begränsade upplagor utan är även en prominent konsthandlare.

Genom att göra allting ”in-house” – från att curera till att förfoga över en högkvalitativ produktion – har LUMAS möjlighet att hålla en hög konstnärliga standard och samtidigt erbjuda exklusiv konst och fotografi av muséekvalitet.

LUMAS hemsida innehåller hela portföljen och har avancerade sökfunktioner som gör det möjligt att söka på färg, teman, teknik, storlek, pris mm. På hemsidan finns även virituella utställningar, omfattande bildbanker och texter om konstnärerna skrivna av erkända författare.

Muut tiedot

Föremålet visas i Bukowskis monter i Tennisgallerian under Tennisveckorna i Båstad mellan 10-24 juli. Där kan alla vunna föremål hämtas ut t.o.m. den 24 juli. Vid avhämtning i Båstad kan områdesbiljett fås vid courtesy desk. Fr.o.m. 26 juli finns samtliga föremål för avhämtning på Bukowskis Market i Göteborg.

Lähtöhinta
300 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet