A collection of silver and silver plated objects, including Gustaf Folcker, Stockholm, 1849 and Garrard & Co, London, 19

Askfat med dekor av grip. Diameter 10,5 cm. Vikt 96 g.
Saltkar med lock av trä samt cigaretthållare, GAB, 1938.
5 skedar, bland annat Christian Hammer (Stockholm 1846-1891), 1855, längd 8,5-11,5 cm, total vikt 36 g.
1 fruktkniv med stålblad, otydliga stämplar, längd 17 cm.
1 uppläggningskniv, Gustaf Folcker (Stockholm 1807-1865), 1849, längd 21, vikt 79 g.
4 menyhållare med dekor av kronor, nysilver, höjd 2 cm.
Ett par saltkar med glasinsats och skedar, gustaviansk stil, 1800-talets slut, höjd 4,5 cm.

Wear. Scratches. Ashtray somewhat dented. Salt cellars with damage and chips. Engraved with monogram.

Muut tiedot

Lars-Yngve Johansson Collection E323.

Vasarahinta
3 021
265
282
Lähtöhinta
1 500 SEK
Pohjahinta on saavutettu
Tehdyt tarjoukset (15 tarjousta)
13. maalis 2019 17:29
3 021 SEK
8
13. maalis 2019 17:29
2 900 SEK
13. maalis 2019 17:28
2 600 SEK
8
13. maalis 2019 17:28
2 400 SEK
12. maalis 2019 21:27
1 700 SEK
12. maalis 2019 21:27
1 600 SEK
11. maalis 2019 11:35
1 200 SEK
4. maalis 2019 17:55
1 100 SEK
4. maalis 2019 17:55
1 000 SEK
3. maalis 2019 16:24
500 SEK
3. maalis 2019 16:24
450 SEK
2. maalis 2019 18:28
405 SEK
2. maalis 2019 18:28
355 SEK
1. maalis 2019 16:59
350 SEK
1. maalis 2019 11:45
300 SEK
Ajat ovat aikavyöhykkeen CEST mukaisia
 Piilota
 Näytä lisää

Modern Art & Design 656

916. Marc Chagall, "Vocation".
Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
Tarjoushistoria
Reilu varoitus
Reilu varoitus
Reilu varoitus
Reilu varoitus
70 000

tarjouksesi
65 000

tarjouksesi
60 000

tarjouksesi
55 000

tarjouksesi
Reilu varoitus
Reilu varoitus
Reilu varoitus
50 000

tarjouksesi
48 000

tarjouksesi
46 000

tarjouksesi
Tämänhetkinen tarjous:
70 000 SEK