45
1089042

Reidar Särestöniemi

(Suomi, 1925-1981)
Lähtöhinta
50 000 - 60 000 EUR
567 000 - 680 000 SEK
52 200 - 62 600 USD
Vasarahinta
60 000 EUR
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Reidar Särestöniemi
(Suomi, 1925-1981)

HUURREKOIVIKKO.

Sign. 73. Öljy kankaalle 135x135 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Ostettu suoraan taiteilijalta, sittemmin periytynyt perheessä.

Näyttelyt

"Jänkä kuin koti" 1.12.2011-30.10.2012,
"Elää mustikan varvuissa pakkasen poikanen",
5.11.2013-30.9.2014,
"Olen karhu, olen kevään lempeä tuuli, olen pan" -Reidar Särestöniemen arktisen maailman ilmestykset, 90-vuotisjuhlanäyttely 5.2.2015-30.10.2015 Särestöniemi-museo.