1360175

Väinö Richard (Rikhard) Rautalin

(Suomi, 1891-1943)
Väinö richard rautalin, lapsen pää.

Väinö Richard Rautalin, Lapsen pää.

Sign. Pronssia. Korkeus 40 cm.

Iänmukaista kulumaa.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Alkuperä - Provenienssi

Vuorineuvos Emil Aaltonen, Tampere, siirtynyt perintönä nykyiselle omistajalle.

Muut tiedot

Veistos liittyy Tampereen Pyynikin Kirkkopuiston olevaan "Kevät"-suihkukaivoveistokseen.

Ota yhteyttä
Johan Wulff
Helsinki
Johan Wulff
Johtava taideasiantuntija
+358 (0)50 410 1377

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9 - 17

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9 - 13

Asiakaspalvelu
Lähtöhinta
1 000 - 1 500 EUR
Suosittelemme