Ferdinand von Wright, Merikotka saalineen.
Sign.1866. Öljy kankaalle 107x127 cm.
Iänmukaista kulumaa. Krakeloitunut. Pieni repeämä.
"Taiteilijaveljekset von Wright", Ateneumin Taidemuseo, 5.3.-2.5.1982. nro 199.
"Veljekset von Wright", Ateneumin Taidemuseo, 27.10.2017-25.2.2018.