två stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95). Dekor i famille rosefärger av blommor. Diameter 14,5 cm.
Skador, lagningar.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui