fem stycken, snarlika, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95). Bestående av stekfat, mugg, bägare med hänklar, sockerskål samt skålfat. Dekor i famille rosefärger av figurscener. Fatets längd 26,5 cm.
Skador, lagningar. (5)
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui