förgylld brons och vit alabaster. Empire. Rund urtavla inskriven i postament flankerad av harpspelande kvinnofigur. Rektangulär sockel med rosettupphängda blomsterfestoner. Kulfötter. Höjd 44,5 cm.
Skador. Nyckel saknas.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui