GOLVLAMPA, Greta Magnusson Grossman, Bergboms, Malmö 1950-tal.
Modell G-33. Svartlackerat stål. Höjd 123 cm.
Omlackerad, skärmen med små bucklor.
Muut tiedot
Modellen tillverkades även av den amerikanska tillverkaren Ralph O. Smith, då under namnet "Grashopper".
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui