22
83719

GOLVLAMPA, Greta Magnusson Grossman, Bergboms, Malmö 1950-tal.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
527 - 703 EUR
560 - 746 USD
Vasarahinta
11 000 SEK

Modell G-33. Svartlackerat stål. Höjd 123 cm.

Omlackerad, skärmen med små bucklor.

Muut tiedot

Modellen tillverkades även av den amerikanska tillverkaren Ralph O. Smith, då under namnet "Grashopper".

 Piilota
 Näytä lisää

Modern Art & Design 656

167. Josef Frank, a mahogany sideboard, Firma Svenskt Tenn, Sweden, probably 1940s-1950s.
Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
Tarjoushistoria
Tämänhetkinen tarjous:
24 000 SEK