Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

246 föremål
Karmstolar, 6 st, 2016.
18 tim 20m
Karmstolar, 6 st, 2016.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Byrå, 1950-60-tal.
20 tim
Byrå, 1950-60-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Alvar Aalto bänk 153A, Artek 1970/80-tal.
21 tim 50m
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bänk, 1970-80-tal.
2d 14 tim
Bänk, 1970-80-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, Peem Oy, Finland, 1960/70-tal.
2d 14 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, modell "Rialto", Fiam, Italien.
2d 15 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Malmsten, fåtölj, "Samspel".
2d 15 tim
2 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp, Art Deco, 1930-tal.
2d 15 tim
Skåp, Art Deco, 1930-tal.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Tord Björklund, karmstol, IKEA, 1980-tal.
2d 16 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, 1900-talets andra hälft.
2d 16 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Malmsten, soffbord,
2d 17 tim
Carl Malmsten, soffbord,
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Swedish modern, 1940-50-tal.
2d 19 tim
100 EUR
Utropspris
500 EUR
Ruth & Joanna, "Cara Ottoman", samtida.
3d 12 tim
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Georg Kofoed, hörnbarskåp 1960-tal Danmark.
3d 15 tim
1 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK