50 föremål
Kaj Franck, vas, "Kartio", Iittala.
5 tim 45m
170 EUR
Utropspris
250 EUR
Gunnar Cyrén, Glas 14 st. "Nobel".
7 tim 31m
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Paul Hoff, skål, Kosta, signerad.
1d 5 tim
388 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gunnel Sahlin, kanna samt fem glas, Kosta Boda.
3d 2 tim
1 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vinglas, 24 st, 1800-talets andra hälft.
3d 22 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ulrica Hydman-Vallien, vaser, 3 st.
4d 4 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ingeborg Lundin, skål, "Ariel, Orrefors,
6d 2 tim
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK