25 föremål
Ram, 1800-tal.
2 tim 49m
Ram, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skulptur, snidad trähäst.
5 tim 43m
Skulptur, snidad trähäst.
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Tamburmajor 1900-talets första hälft.
8 tim 25m
400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Edvin Ollers, kandelabrar, ett par, Stockholm 1915.
1d
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Strykjärn, mässing, 1800-tal.
1d 2 tim
Strykjärn, mässing, 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skulptur sent 1800-tal brons.
2d 7 tim
Skulptur sent 1800-tal brons.
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljuslykta, 1900-talets mitt.
4d 22 tim
Ljuslykta, 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kniv, "Peer Gynt", David Andersen, Norge.
4d 23 tim
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kanonrör, 1900-tal.
5d 4 tim
Kanonrör, 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Hänge, Frimurarkula, C.G. Hallberg Stockholm.
6d 8 tim
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK