Silver

I kategorin silver finner du allt från intressant barocksilver från 1600-talets början till silver från rokokon och den gustavianska tiden av klassiska mästare ​så som Ronander och Zethelius. Du hittar även ​mer moderna silverobjekt av ​ skandinaviska formgivare så som Wiwen Nilsson, Georg Jensen och Tapio Wirkkala. Ljusstakar, fat, bestick,... Läs mer

16 föremål
ljusstakar 1 par silver, Sheffield 1898.
2d 7 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tore Kullander, ljusstakar ett par, silver, 1951.
3d 7 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

33. Bengt Ruda, fåtölj, "Focus", Ikea 1950-60-tal.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
Fair warning
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
Aktuellt bud:
36 000 SEK