JOSEF FRANK "Florabyrån", Firma Svenskt Tenn 1940-tal.
Modell 1050, valnöt samt tapetserad med floraplanscher ur Nordens flora av C A Lindman, tre utdragslådor, på kulfötter. Längd 132,5 cm, bredd 43 cm, höjd 75 cm.
Skador.
×
Logga in
Kunde inte logga in