JOHAN PETTER JOHANSSON, "Triplex-pendel", Enköping 1920-30-tal.
Vitmetall samt grålackerat stål. Metallskärm, modell T5. Märkt TRIPLEX PENDEL PATENT MAX 60 W - 250 V MADE IN SWEDEN. Ställbar, höj- och sänkbar. Längd minimum 130 cm.
Slitage, bucklor.
×
Logga in
Kunde inte logga in