789
192671

ARTHUR PERCY Servisdelar, 36 st, Gefle Porslinsfabrik, 1920-tal.

Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
264 - 308 EUR
280 - 326 USD
Klubbat pris
6 800 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Flintgods, konturerade med svart glasyr. Bestående av 12 mattallrikar (diam 24 cm), 20 assietter (diam 19 cm), 2 uppläggningsfat (diam 34,5 cm) samt ett par ljusstakar.

Ett fat med undersidesnagg. (36)

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

337. Danish Modern, fåtöljer ett par, utförda av snickarmästare Peder Pedersen, Danmark 1940-tal.
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
Budhistorik
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
Fair warning
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
Aktuellt bud:
125 000 SEK