Stengods, grön glasyr med målad silverdekor av fiskar. Signerad ARGENTA 1076 III K, stämplat HANDDREJAD GUSTAVSBERG KÅGE samt målarsignatur. Höjd 26,2 cm.
Liten spricka på fotringen, krackelyr.
×
Logga in
Kunde inte logga in