Fajans, målad geometrisk dekor i gröna nyanser. Signerade med studiohanden i blått, SWEDEN 192 u.84 resp 159 4/27 samt målarsrsignaturer. Höjd 22 och 20,5 cm.
Invändig krackelyr. (2)
Proveniens
Sven Jonsons samling
×
Logga in
Kunde inte logga in