"Skåp 1239, Speglingar"
Signerad Aschenbrenner och daterad Paris 1969 a tergo. Blandteknik, duk och metall 141 x 68 cm.
Hans Johansson, "Aschenbrenner - fyra decennier", 2003, jämför bild sid 24.
Torsten Ekbom och Claes Hylinger, "Lennart Aschenbrenner Målningar 1965-84", 1985, avbildad uppslag sid 12-13.