374
191529

Claes Oldenburg

(Sverige/USA, 1929-2022)
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
444 - 532 EUR
468 - 561 USD
Klubbat pris
11 500 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Claes Oldenburg
(Sverige/USA, 1929-2022)

"Knäckebröd"

Signerad Oldenburg och numrerad 28/250. Järn 9,5 x 16,3 cm. Enl uppgift utförd 1966. Originalfodral.