1272
201168

KARAFFSTÄLL. Empire, 1800-talets början.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
894 - 1 340 EUR
944 - 1 420 USD
Klubbat pris
21 000 SEK

Förgylld brons. Rund med gallerkant och tassfötter. Diam 20,5, höjd 10 cm.

Proveniens

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.