Terrakottamelerad spegel med polykrom medaljong och hörnornament. Grönmelerad huvudbård med palmett- och bladranka.
Ställvis slitage, något smutsig, fläckar, lagning. Långsidorna och en kortsida med trampveck och smärre skador, en skadat hörn med spår av klister på baksidan.