1230
240195

FICKUR, Jules Jürgensen, Köpenhamn, kronometergång och repeter. 1800-talets andra hälft.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 580 - 1 760 EUR
1 680 - 1 870 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

18k guld. Tavla och boetten signerad. Engelska stämplar. Diam. 50 mm.

Proveniens

Bengt Fredins samling.