232
240862

Luigi Nono

(Italien, 1850-1918)
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
13 200 - 15 400 EUR
13 800 - 16 100 USD
Klubbat pris
2 500 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Luigi Nono
(Italien, 1850-1918)

”Sjuklägret”

Signerad L. Nono och daterad 1885. Uppfodrad duk uppklistrad på pannå 100 x 143 cm.

Tilläggslista

Uppfodrad duk uppklistrad på pannå. / Relined canvas laid down on panel.