484
238229

SKRIVSKÅP. Sverige, 1700-talets andra hälft Rokoko.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris
72 000 SEK

Mahogny och mahognyfaner. Beslag av mässing. Sidohandtag av järn. Överdel med dörrpar framför fackinredning och fyra lådor. Underdel med fem lådor. Längd 118, bredd 58, höjd 216 cm. Nycklar medföljer.

Dörrar med torksprickor.