873
234544

BÄGARE på kulfötter, av Anders Wilhelm Malthow, Stockholm 1706. Barock.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
437 - 612 EUR
461 - 645 USD
Klubbat pris
5 800 SEK

Delvis förgylld. Runt livet drivna blommor och akantusblad samt text; Christius Amat Credentes. Undertill graverade initialer. Höjd 7 cm, vikt 107 g.

Kulfötterna med bucklor, två något intryckta.