"La lecon de musique"
Etsning och färgakvatint, 1968, stämpelsignerad samt numrerad med blyerts 64/150, tryckt och utgiven av Atelier Georges Visat, Paris (blindstämpel Atelier René Magritte). 15,2 x 10 cm, bladstorlek 26,3 x 20,2 cm (Japan papper).
Kaplan/Baum 15.