347
237118

JOSEF FRANK, skrin, Firma Svenskt Tenn.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
527 - 703 EUR
560 - 746 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Blått glas med tennfattning, tillverkat vid Gullaskrufs eller Reijmyre glasbruk. Längd 14,5 cm, höjd 11,5 cm.

Obetydligt slitage samt nagg.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

213. Nils Fougstedt, kandelabrar, ett par, Swedish Grace, Herman Bergman konstgjuteri, Stockholm 1927.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
Aktuellt bud:
28 000 SEK