414
316011

Flamländsk skola 15/1600-tal

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
125 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Flamländsk skola 15/1600-tal

Den helige Hieronimus i sin kammare

Uppfodrad duk 69 x 56 cm.

Tilläggslista

Circle/Follower of Jacopo Bassano.

Proveniens

E & A Silberman Galleries, New York
C M Holmquists Konsthandel, Stockholm, inköpt 1938, därefter i arv.