692
291196

GOLVUR. Gustavianskt, 1700-talets slut.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 760 - 2 200 EUR
1 870 - 2 330 USD
Klubbat pris
17 500 SEK

Förgyllt, bronserat och vitmålat fodral med räfflor, snidad dekor av äggstav och bladrosett. Vitlackerad urtavla märkt "Lars Hultsten Stockholm". Med datumvisare. Höjd 217 cm. Två lod, pendel, vev och nyckel medföljer.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

163. Josef Frank, praktskåp med djur- och växtplanscher, Firma Svenskt Tenn, 1940-tal.
Utropspris
2 000 000 - 3 000 000 SEK
Budhistorik
2 050 000

ditt bud
2 000 000

ditt bud
1 950 000

ditt bud
1 900 000

ditt bud
1 850 000

ditt bud
Aktuellt bud:
2 050 000 SEK