Kan inte nå servern

Vårens Klassiska 568

 
1860 föremål
1537. RULLMÅLNING med KALLIGRAFI, Qing dynastin, troligen 1700-tal. Läsande hovdam.
1537. RULLMÅLNING med KALLIGRAFI, Qing dynastin, troligen 1700-tal. Läsande hovdam.
Klubbat pris 
525 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1541. RULLMÅLNING med KALLIGRAFI, Qing dynastin, sent 1800-tal.
1541. RULLMÅLNING med KALLIGRAFI, Qing dynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1547. RULLMÅLNINGAR, ett par, tusch, Qing dynastin, troligen 1800-tal.
1547. RULLMÅLNINGAR, ett par, tusch, Qing dynastin, troligen 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1549. BOK med TRÄSNITT, "Qi Baishi hua ji".
1549. BOK med TRÄSNITT, "Qi Baishi hua ji".
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1551. Li Kuchan, "Crane, Cliff, Bamboo and Lotus".
1551. Li Kuchan, "Crane, Cliff, Bamboo and Lotus".
Klubbat pris 
980 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
1552. KINESISK KONSTNÄR, oljemålning. Qing dynastin, circa 1865.
1552. KINESISK KONSTNÄR, oljemålning. Qing dynastin, circa 1865.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1554. SPEGELGLASMÅLNING. Qing dynastin, 1700-tal.
1554. SPEGELGLASMÅLNING. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
1555. GLASMÅLNING. Qing dynastin, sent 1700-tal/omkring 1800.
1555. GLASMÅLNING. Qing dynastin, sent 1700-tal/omkring 1800.
Klubbat pris 
15 500 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1556. GLASMÅLNING. Qing dynastin, 1800-tal.
1556. GLASMÅLNING. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
23 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1557. SKULPTUR, trä. Qing dynastin, 1700-tal.
1557. SKULPTUR, trä. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1559. THANGKA, Tibet omkring 1900. Porträtt avbildande Milarepa.
1559. THANGKA, Tibet omkring 1900. Porträtt avbildande Milarepa.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1561. BOJANER, ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1561. BOJANER, ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1562. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1562. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1563. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1563. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1564. LJUSSTAKAR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1564. LJUSSTAKAR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1565. POKAL med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1565. POKAL med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1566. VINKYLARE, två stycken, porslin. Qing dynastin, 1700-talets början.
1566. VINKYLARE, två stycken, porslin. Qing dynastin, 1700-talets början.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1567. TERRIN med LOCK och FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1567. TERRIN med LOCK och FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1568. FAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1568. FAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
10 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1569. TERRIN med LOCK, porslin. Japan, 1700-tal.
1569. TERRIN med LOCK, porslin. Japan, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1570. URNOR, ett par, porslin. Imari, Japan, 1700-tal.
1570. URNOR, ett par, porslin. Imari, Japan, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
1571. TALLRIKAR , ett par, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1571. TALLRIKAR , ett par, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 700 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1572. HANDFAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1572. HANDFAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1573. FAT, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1573. FAT, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1577. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1577. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1578. FIGURIN, kompaniporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1578. FIGURIN, kompaniporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1579. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1579. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1580. TALLRIK, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1580. TALLRIK, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
1 100 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1581. MUGG, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1581. MUGG, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1582. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1582. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1583. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1583. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1584. FAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1584. FAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1585. TALLRIKAR, fyra stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1585. TALLRIKAR, fyra stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1586. TALLRIKAR, 12 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1586. TALLRIKAR, 12 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1588. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1588. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1589. SKÅLFAT, porslin, Qing dynastin.
1589. SKÅLFAT, porslin, Qing dynastin.
Klubbat pris 
21 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1591. TRÄDGÅRDSPALL, keramik. Qing dynastin, omkring 1800.
1591. TRÄDGÅRDSPALL, keramik. Qing dynastin, omkring 1800.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1592. FIGURINER, två stycken, keramik. Qing dynastin.
1592. FIGURINER, två stycken, keramik. Qing dynastin.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1593. FAT, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1593. FAT, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1594. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1594. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
820 000 SEK
Utropspris
400 000 - 600 000 SEK
1595. SERVIS, ca 125 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1595. SERVIS, ca 125 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
280 000 SEK
Utropspris
180 000 - 250 000 SEK
1597. BRICKA, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1597. BRICKA, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1598. SERVIS, 56 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1598. SERVIS, 56 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
220 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
1600. KAFFEKOPP, vapenporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1600. KAFFEKOPP, vapenporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1601. SOCKERSKÅL samt FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1601. SOCKERSKÅL samt FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
1602. TALLRIK, vapenporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1602. TALLRIK, vapenporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1603. TALLRIKAR, fyra stycken, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1603. TALLRIKAR, fyra stycken, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1604. URNOR med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
1604. URNOR med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris 
140 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1605. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1605. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1606. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1606. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1607. TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynasty, Qianlong (1736-95).
1607. TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynasty, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1608. TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1608. TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
23 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1610. FAT samt TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1610. FAT samt TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1611. SKÅLAR, ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1611. SKÅLAR, ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1612. NATTLJUSSTAKAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1612. NATTLJUSSTAKAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1614. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1614. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
270 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1615. URNA med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1615. URNA med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1616. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
1616. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris 
1 700 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1617. TALLRIKAR, 10 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1617. TALLRIKAR, 10 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1618. TALLRIKAR, 12 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1618. TALLRIKAR, 12 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1619. TALLRIKAR, 12 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1619. TALLRIKAR, 12 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1620. ALADÅBFORM, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1620. ALADÅBFORM, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1622. SERVISDELAR, 17 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1622. SERVISDELAR, 17 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1623. SERVIS, 31 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
1623. SERVIS, 31 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1624. SERVIS, 49 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1624. SERVIS, 49 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1625. LYKTOR, ett par, porslin. Kina, Qing dynastin, 1800-tal.
1625. LYKTOR, ett par, porslin. Kina, Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1626. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1626. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1627. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1627. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1628. PENSELSTÄLL, porslin. Qing dynastin. 1800-tal.
1628. PENSELSTÄLL, porslin. Qing dynastin. 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1629. URNA, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1629. URNA, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1630. KANNA med LOCK, yixinggods. Qing dynastin.
1630. KANNA med LOCK, yixinggods. Qing dynastin.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1631. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1631. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1632. VAS, porslin. Qing dynastin.
1632. VAS, porslin. Qing dynastin.
Klubbat pris 
33 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1633. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1633. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1634. SKÅL, keramik. Qing dynastin, Qianlong 1736-95.
1634. SKÅL, keramik. Qing dynastin, Qianlong 1736-95.
Klubbat pris 
4 600 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

376. Fernand Léger, efter, matta, "Blanc", handknuten ca 262 x 138 cm, bakidan med broderad signatur: LEGER.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
95 000
 
SEK
ditt bud
90 000
 
SEK
ditt bud
85 000
 
SEK
ditt bud
80 000
 
SEK
ditt bud
75 000
 
SEK
ditt bud
70 000
 
SEK
ditt bud
65 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
95 000 SEK