Vårens Klassiska 568

Slutpriser

Nr.FöremålKlubbat pris
1328BOUCHERON, quartz, rosé guld med fancy rosa briljantslipade diamanter, tot. 0.72 ct, 2001.Återrop
1329ROLEX, Datejust, quartz, guld/stål, ca 2000.Återrop
1330CARTIER, Santos 100, automatisk, stål 2004.18 000 SEK
1331ROLEX, Yacht-Master, automatisk, stål, 2001.Återrop
1332CORUM, Coin watch, 'Twenty dollars', manuell, guld, ca 1990.30 000 SEK
1333PATEK PHILIPPE, Elipse, manuell, guld, ca 1990.Återrop
1334ROLEX, Precision, manuell, guld, ca 1965.16 000 SEK
1335ROLEX, Datejust, automatiskt, stål, 2004.Återrop
1336ROLEX, Datejust, automatisk, guld/stål med indexfattade diamanter, 2002.Återrop
1337FRANK MÜLLER, Long Island, quartz, guld, 2000-tal.25 000 SEK
1338JEAN-MAIRET GILLMAN, automatisk, kronograf, automatisk, guld, ca 2000.Återrop
1339PATEK PHILIPPE, Nautilus, quartz, guld, ca 1990.Återrop
1340ROLEX, Day-Date, automatisk, guld med briljantslipade diamanter, ca 1985.78 000 SEK
1341CARTIER, Pasha, automatisk, stål, ca 2005.Återrop
1342TISSOT, briljant- och åttkantslipade diamanter, tot ca 3.50 ct. Art déco, ca 1925.20 000 SEK
1343GLASHÜTTE, Lady Karrée, manuell, guld med briljantslipade diamanter, 2010.Återrop
1344CARTIER, quartz, guld med åttkantslipade diamanter, ca 1995.Återrop
1345CARTIER, kvarts, guld med briljantslipade diamanter, ca 2005.Återrop
1346CARTIER, Tank Francaise, quartz, guld, 1996.35 000 SEK
1347ROLEX, Day-Date, automatisk, guld, ca 1962.Återrop
1348TUDOR, 'Iconaut', automatisk, kronograf, stål, ca 2007.16 500 SEK
1349PATEK PHILIPPE, automatisk, ref. nr. 5085, stål, 1999.88 000 SEK
1350ROLEX, Submariner, automatisk, stål, ca 1965.Återrop
1351TAG HEUER, Carrera, automatisk, stål, 2007.14 000 SEK
1352VACHERON CONSTANTIN, automatisk, kronograf, stål, ca 2008.Återrop
1354ROLEX, Datejust, automatisk, guld/stål med indexfattade diamanter, 2002.Återrop
1355BLANCPAIN, automatisk, kronograf, guld, ca 1995.85 000 SEK
1356PATEK PHILIPPE, Elipse, manuell, guld, ca 1980.Återrop
1357ROLEX, Explorer II 'Albino', automatisk, stål, ca 1978.Återrop
1358PATEK PHILIPPE, 'Pagoda', Commemoration 1997, manuell, guld 1997.Återrop
1359HUBLOT, automatisk, titan, 2011.Återrop
1360ROLEX, Day-Date, automatisk, guld, ca 1983.60 000 SEK
1361BREITLING, Chronomat, kronograf, automatisk, guld/stål, 1996.16 000 SEK
1362ARMBANDSUR, herr, TUDOR, Chrono. Automatisk. Stål. Kronograf. Stål, ca 2007.Återrop
1363BULGARI, Diagono, automatisk, stål, ca 2000-tal.13 500 SEK
1364LONGINES, Flagship ultronic, stämgaffelur, guld, 1970-tal.Återrop
1365ROLEX, Day-Date, automatisk, guld, c. 1959.52 000 SEK
1366ZENITH, Elite, automatisk, stål, ca 2000-tal.6 000 SEK
1367IWC, International Watch Company, manuell, guld med briljantslipade diamanter, tot. ca 1 ct. 1970-tal.Återrop
1368OMEGA, Constellation, quartz, stål med briljantslipade diamanter, 2000-tal.8 000 SEK
1369CORUM, 'Admirals cup', automatisk, stål med briljantslipade diamanter, ca 2007.Återrop
1370ROLEX, Datejust, automatisk, stål, ca 1977.Återrop
1371MAUBOUSSIN, automatisk, stål med briljantslipade diamanter, tot. ca 1 ct, ca 2000.Återrop
1372CHOPARD, Happy Sport, quartz, stål med briljantslipade diamanter, 2004.22 000 SEK
1373ROLEX, Datejust, 'Turn-o-graph Thunderbird', automatisk, guld/stål, ca 1993.Återrop
1374OMEGA, Constellation, quartz, guld/stål med åttkantslipade diamanter, ca 1998.8 000 SEK
1375IWC, International Watch Company, manuell, guld, 1970-tal.11 400 SEK
1376VACHERON CONSTANTIN, manuell, briljanterat damur, tot. ca 4 ct.Återrop
1377CHOPARD, savonette, guld, ca 1930-40-tal.Återrop
1378SAVONETTE, minutrepeter, ankargång, guld, ca 1890.22 000 SEK
1379HALDA, H-verk, 1893, nr 574.17 500 SEK
1380VIKTOR KULLBERG, London, engelsk spetsankargång, guld, ca 1900.21 000 SEK
1381MUSIKUR, kvartrepeter, signerad Breguet à Paris. Paris, sent 1800-tal.31 000 SEK
1382SPINDELUR, guld, Wilhelm Pauli, tidigt 1800-tal.5 800 SEK
1383SPINDELUR, Öhman, Stockholm ca 1800.6 500 SEK
1384SPINDELUR, Bourdillon, Stockholm, guld, sent 1700-tal.7 000 SEK
1385SPINDELUR, Gladman, Stockholm, trefärgat guld, ca 1780-tal.18 000 SEK
1386SPINDELUR, Söderman, Stockholm, ca 1800.7 000 SEK
1387SPINDELUR, Jacob Kock, Stockholm, guld, ca 1800.6 500 SEK
1388SPINDELUR, Julien le Roy, Paris, ca 1780.10 000 SEK
1389FICKUR, Systéme Breveté, ankargång, guld, ca 1900.6 500 SEK
1390FICKUR, Moulinir, Genève, ankargång, nyckeldragare, guld, ca 1900.4 000 SEK
1391FICKUR, F. Crump, London, 1800-talets första hälft, med chatelaine.23 000 SEK
1392SPINDELUR, Garneij, Stockholm 1700-tal.Återrop
1393SPINDELUR, Baillon, Paris 1700-tal.8 500 SEK
1394SPINDELUR, Gudin, Paris, guld med emaljarbete i blått klassicistiskt motiv, ca 1800.6 100 SEK
1395SPINDELUR, Dunant, London, guld, 1700-talets mitt.8 000 SEK
1396SPINDELUR, Hanhart, Wien, i form av lyra, blått och vitt emaljarbete, 1800-talets första hälft.23 000 SEK
1397SPINDELUR, emaljarbete med nyklassicistiskt motiv, Paris, ca 1800.16 000 SEK
1398SPINDELUR, Le Roy, guld, Paris, ca 1780.16 000 SEK
1399CYLINDERUR, André Hessén, Paris, 1780-tal.10 000 SEK
1400SVINSTIA med GRIS, lergods. Han dynastin (206 f. Kr - 220 e. Kr.).Återrop
1401SPIS, lergods. Han dynastin (206 f. Kr. - 220 e. Kr.).Återrop
1402TUPPAR, fyra stycken, lergods. Han, Tang respektive Liao dynastin.5 000 SEK
1403FIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-907).6 500 SEK
1404FIGURIN, lergods. Tang-dynastin (618-907).Återrop
1405FIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-906).10 000 SEK
1406FIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-906).Återrop
1407FIGURIN, lergods. Troligen Tang dynastin (618-906).Återrop
1408FIGURIN, lergods. Troligen Tang dynastin (618-906).Återrop
1409KRUKA, lergods. Västra Jin dynstin ca 300 AD.Återrop
1410SKÅLFAT, ett par, ding. Song dynastin (960-1279).60 000 SEK
1411VAS, porslin. 1700-tal.Återrop
1412STEMCUP, keramik. Yuan (1271-1368)/Ming dynastin (1368-1644).Återrop
1413URNA, keramik. Song dynastin (960-1279).Återrop
1414SKÅL, keramik. Troligen Song dynastin (960-1279).Återrop
1415VAS, keramik. Song dynastin (960-1279).30 000 SEK
1416SKÅL, keramik. Song dynastin (960-1279).130 000 SEK
1417SKÅL, keramik. Troligen Song dynastin (960-1279).20 000 SEK
1418SKÅL, keramik. Troligen Song dynastin (960-1279).8 000 SEK
1419FAT, samt VÄRMEFAT, keramik. Yuan dynastin (1271-1368).6 000 SEK
1420VAS, keramik. Yuan dynastin (1271-1368).Återrop
1422FIGURIN, lergods. Ming dynastin (1368-1644).Återrop
1423FIGURINER, två stycken, keramik. Ming dynastin, 1600-tal.Återrop
1424GUANYIN, keramik. Ming dynastin, (1368-1644).Återrop
1425DEKORDEL, keramik. Ming dynastin, 1600-tal.Återrop
1426ALTARGARNITYR, tre delar, keramik. Ming dynastin (1368-1644).Återrop
1427FIGURINER, ett par, keramik. Qing dynastin, 1700-tal.5 000 SEK
1428VAS, keramik. Qing dynastin, 16/1700-tal.Återrop
1429RÖKELSEKAR, blanc de chine. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).32 000 SEK