"Les Hommes"
Litografi, 1948, signerad med blyerts 9/50, utgiven av Maeght, Paris. Bladstorlek 65,5 x 49,7 cm (Arches).
Långt veck (38 cm) i bildens nedre vänstra del, gulnad och kraftigt missfärgad efter passepartout. Fuktfläckar samt mindre defekter (obetydligt hål i bildens nedre högra del).
Mourlot 59 (Maeght 59).