231
349269

Bert Stern

(USA, 1929-2013)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Klubbat pris
65 000 SEK

Bert Stern
(USA, 1929-2013)

Marilyn Monroe, 1962

Signerad Bert Stern och numrerad 6/25. Kopierad 2001. C-Print, bildyta 34,5 x 49 cm.

Proveniens

Tres Hombres Art Gallery, Halmstad.

Ur sviten "The Last Sitting (Pearls)" 1962.