Signerad V. Åkerman och daterad Paris 1892 samt med text: "a M:e Waynbauno, de V. Åkerman, Paris". Gjutarstämpel E. Gruet jeune fondeur, 44 bis avenue du Chatillon, Paris. Brunpatinerad brons. Höjd 42 cm.
×
Logga in
Kunde inte logga in