343
361953

SEMIANTIK ISFAHAN. 197,5 x 139,5 cm.

Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
791 - 879 EUR
840 - 933 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Benvit botten med polykromt livsträd, blommor, fåglar, påfågelpar, tiger, orm och hjort. Bred vinröd huvudbård med blommande träd, hjortar, harar, fåglar och möss.

Något smutsig, fläckar, smärre lagningar. Långsidorna med trampveck och smärre skador, en kortsida med obetydliga skada.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

913. Marc Chagall Efter, "La Baie des Anges au bouquet de roses", ur: "Nice et la Côte d 'Azur".
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
Budhistorik
100 000

ditt bud
Aktuellt bud:
100 000 SEK