415
413261

SKRIVBORD MED UPPSATS. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
15 400 - 17 600 EUR
16 300 - 18 700 USD
Klubbat pris
175 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Partners desk. Fanerat med valnöt, mahogny och lövträ. Beslag av förgylld mässing. I sargen tio lådor. Lös uppsats med tre lådor och två fack. Längd 146, bredd 82, höjd 75,5, höjd inkl. uppsats 99 cm. Nyckel medföljer.

Ursprungligen svärtat.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

255. Carl Malmsten, fåtölj, "Redet", Sverige 1900-talets mitt.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
65 000

ditt bud
Aktuellt bud:
65 000 SEK