Emaljerad och förgylld koppar, med fällock. Rektangulär med välvt lock och konturerade sidstycken. Polykrom dekor av landskapsscener med elegant herrskap. Längd 13,3, bredd 7,4, höjd 4 cm.
Proveniens
Esbjörn Kronberg Collection.
×
Logga in
Kunde inte logga in