928
378693

SKED med kronknopp, av Benedict Stechaus änka, Karlskrona 1716.

Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
264 - 439 EUR
280 - 466 USD
Klubbat pris
4 500 SEK

Delvis förgylld, ibladet gravyr, kronknopp med ringhängen. Vikt 26 gram.

Knoppen med skada.

Proveniens

Esbjörn Kronbergs samling.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

394. Märta Måås-Fjetterström, matta, "Rutig vit halvflossa", reliefflossa, ca 196 x 132,5 cm, signerad AB MMF.
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK