307
461478

Sante D'Orazio

(USA, Född 1956)
Utropspris
120 000 - 140 000 SEK
10 500 - 12 300 EUR
11 200 - 13 100 USD
Klubbat pris
100 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Sante D'Orazio
(USA, Född 1956)

"Pamela Andersson, Hollywood 2000, Bamboo Nude #1"

Signerad Sante D'Orazio på etikett a tergo. Upplaga 2/5 + 1 AP. Digital C-print, bildyta 151 x 122 cm.

Proveniens

Stellan Holm Gallery, New York.

Sante D'Orazio, "Pam: An American Icon Limited Edition",
2007, avbildad.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

403. Marianne Richter, gallerimatta, "Gråtaggen", rölakan, ca 301 x 104 cm, signerad AB MMF MR.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
Aktuellt bud:
90 000 SEK