"Mourning Procession", 2008
Signerad Helena Blomqvist och daterad 2008 och numrerad 3/6 på etikett a tergo. Fine art digital print, bildyta 86 x 110 cm. Upplaga 6 + 2 AP.
Angelika Knäpper Gallery, Stockholm.
Centrum för Fotografi, Stockholm, "Cut-ups: Fotografiska collage", 7 - 31 maj 2009.
Helena Blomqvist, "Helena Blomqvist", 2012, avbildad helsida.