HANS OLSEN, matbord och stolar, 4 st, Frem Røjle, Danmark 1950-tal.
Teak, runt, delbart bord med inpassad fällbar iläggsskiva, trebenta stolar med stoppad sits klädd i svart konstläder, inpassade i bordssargen. Brännstämplade och etikettmärkta. Bordets diameter 105 cm, höjd 73 cm, total längd 155 cm.
Smärre slitage.
×
Logga in
Kunde inte logga in